1991 - Založení klubu

Filmový klub ve Vsetíně navázal na tradici filmové klubové činnosti, kterou dříve zaštiťovala Okresní správa kin. Po jejím zrušení v roce 1991 se filmoví nadšenci rozhodli založit samostatný filmový klub. Prvním předsedou klubu byl Milan Urban. Po jeho odchodu ze Vsetína předsedal klubu až do roku 2006 pedagog a výtvarník Josef Dubšík. Současným předsedou klubu je Milan Kostelník.

Organizace Filmového klubu

V čele klubu stojí šestičlenný výbor, který se schází jednou měsíčně. Vsetínský filmový klub je členem celorepublikové Asociace českých filmových klubů. Klub je v celorepublikové kategorizaci filmových klubů ohodnocen nejvyšší kategorií "A".

Filmový klub v klubovém hnutí
Zástupci klubu se účastní mnoha filmových událostí, které se v ČR konají. Každoročně například absolvují Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Pravidelně zde představují účastníkům filmové školy aktivity vsetínského klubu.

Členové klubu a kino Vatra Vsetín

Od roku 1991 prošlo filmovým klubem na 3700 členů. V posledních letech tvoří každo-ročně členskou základnu klubu více jak 100 filmových fanoušků. V roce 2009 došlo k celkové rekonstrukci promítacího sálu a techniky v kině Vatra, k čemuž přispěla i aktivita vsetínského filmového klubu. Program klubu dramaturgicky přispívá k úspěšnému fungování kina Vatra v síti kin Europa Cinemas.