Balkánské (i jiné) filmy v kině

Ve Filmovém klubu Vsetín se mapováním balkánské kinematografie zabýváme již od roku 2008. Za tu dobu jsme se ve Vsetíně podíleli na uspořádání více než dvacet víkendových filmových přehlídek zaměřených na balkánskou kinematografii. V rámci nich bylo uvedeno bez mála 300 filmů. U dvou třetin z nich jsme zajistili jejich přeložení do češtiny a otitulkování . Proto jsme se rozhodli profesionalizovat část naší dosavadní činnosti a společně s Ivem Trajkovem jsme založili distribuční (a dnes již i produkční) společnost Balkanfilm. Od roku 2016 jsem do české filmové kinodistribuce uvedli padesát filmů z balkánského regionu. V posledních době se do distribuce Balkanfilmu dostávají i filmy z jiných než balkánských zemí (Polsko, Slovensko, Irán...)

Balkánské filmy on-line

Filmy z distribuce Balkanfilmu + některé další bylo možné nějaký čas zhlédnout na platformě balkanfilm.online.

Z ekonomických důvodů byla ale tato platforma ukončena.