Balkánské filmy on-line

Filmy z distribuce Balkanfilmu + některé další bylo možné nějaký čas zhlédnout na platformě balkanfilm.online.

Z ekonomických důvodů byla ale tato platforma ukončena.


Provozovatelem stránek je distribuční filmová společnost Balkanfilm


Balkanfilm.online poskytuje informace z oblasti filmové kultury ze všech koutů Balkánu- rozhovory s filmaři, filmové recenze, filmové novinky, ale také biografické a filmografické přehledy včetně historických reminiscencí. Naleznete zde také ojedinělou nabídku nových i starších filmů vytvořených v tomto regionu. Filmy si můžete přehrát prostřednictvím platformy Vimeo On Demand. V neposlední řadě pro vás připravujeme přehled tipů na kulturní akce s přesahem na země Balkánského polostrova, které se v České republice uskutečňují.

Oficiálně byl web spuštěn 1. 6. 2021. Web je konstruován tak, aby vyhovoval požadavkům moderní doby a aby jeho čtení bylo zážitkem. Zároveň dbáme na to, aby web byl zcela bez omezení čitelný na menších přenosných zařízeních. Web je plně propojen se sociálními sítěmi, jejichž portfolio postupně rozšiřujeme.

KDYŽ NA JIH, TAK S BALKANFILM.ONLINE!

Balkánské filmy v kině


Ve Filmovém klubu Vsetín se mapováním balkánské kinematografie zabýváme již od roku 2008. Za tu dobu jsme se ve Vsetíně podíleli na uspořádání více než dvacet víkendových filmových přehlídek zaměřených na balkánskou kinematografii. V rámci nich bylo uvedeno bez mála 300 filmů. U dvou třetin z nich jsme zajistili jejich přeložení do češtiny a otitulkování . Proto jsme se rozhodli profesionalizovat část naší dosavadní činnosti a společně s Ivem Trajkovem jsme založili distribuční (a dnes již i produkční) společnost Balkanfilm. Od rku 2016 jsem do české filmové kinodistribuce uvedli padesát filmů z balkánského regionu.