Zájezd Filmového klubu do Banské Štiavnice se povedl

3. zájezd Filmového klubu za filmem se povedl

Vidět film v kině Vatra je příjemný zážitek. Vidět film v místě, které s filmem bezprostředně souvisí a poznat při tom zajímavá místa a dozvědět se mnoho nového, je zážitek umocněný na druhou. Proto jsme se již potřetí rozhodli uspořádat zájezd, který toto všechno přinese. A povedlo se.

Celkem 45 vsetínských i mimovsetínských diváků se s námi vydalo do Banské Štiavnice, kde vidělo nový slovenský film Piargy. Jsme moc rádi, že se našeho zájezdu zúčastnil také režisér filmu Ivo Trajkov se svou rodinou. Divácká diskuse s Ivem v plném sále Štiavnického kina Akademik, která proběhla po filmu byla minimálně stejně zajímavá, jako film samotný a divákům se z kina ani nechtělo. Stejně úžasná byla i naše ranní procházka po filmových lokacích, při které nám Ivo Trajkov, který je také profesorem na pražské FAMU, umožnil nahlédnout pod pomyslnou filmařskou pokličku a přidal také spoustu "veselých historek z natáčení".

Program zájezdu měl také svou turistickou a poznávací část. Prostor byl na procházky po Banské Štiavnici i nad ní. Dostali jsme se také do jejího podzemí, když jsme sfárali do štoly Bartolomej. Turisticky ladění účastníci zájezdu si vyšlápli na nejvyšší vrchol Štiavnických vrchů Sitno a milovníci památek si prohlédli kouzelný zámek ve Svätem Antonu.

Nakonec jsme všem prozradili, proč celé září propršelo - krásné počasí jsme zarezervovali až na víkend, ve kterém proběhl 3. zájezd Filmového klubu Vsetín...