Terje Vigen s živou hudbou Jana Žambocha

TERJE VIGEN + WOLF LOST IN POEM

• projekce němého filmu s živou hudbou Jana Žambocha
  • středa 14. 12. 2022 v kině Vatra Vsetín

Filmový klub Vsetín uzavře letošní nabitou sezonu lahůdkou, která může zaujmout nejen filmové fajnšmekry. Na středu 14. prosince chystá unikátní projekci němého švédského filmu Terje Vigen z roku 1917. Originální živý hudební doprovod k tomuto snímku obstará na místě Jan Žamboch pod hlavičkou svého projektu Wolf Lost in Poem.

Terje Vigen patří k nejlépe hodnoceným filmům němé éry. Jedná se o adaptaci stejnojmenné básně Henrika Ibsena, kterou natočil Victor Sjöström. Příběh vypráví o osobní tragédii námořníka, o jeho žalu, pomstě a odpuštění. Dodnes uhrane expresivním herectvím, odvážnými záběry pořízenými na rozbouřeném moři a ledově krásnými severskými scenériemi.

Projekt Wolf Lost in Poem vytvořil Jan Žamboch, aby vzdal hold básnířkám, jejichž tvorba na něj hluboce zapůsobila. Nahrál album Nepřipoutaný - hudební vyznání tvůrčímu duchu desítky žen světové poezie. V roce 2017 bylo nominováno na hudební cenu Anděl v kategorii Folk a patří bezesporu mezi Janovy nejlepší nahrávky.

Projekce němé filmové adaptace Ibsenovy básně Terje Vigen s živým soundtrackem Wolf Lost in Poem bude dalším Janovým hudebním dobrodružstvím souvisejícím se světovou poezií. O tom, jak dopadne, se můžete přesvědčit sami 14. prosince v 19:30 v kině Vatra Vsetín. Po skončení filmově-hudební projekce bude navíc následovat malý koncert Wolf Lost in Poem. Cena za celý program je 250 Kč (200 Kč pro členy Filmového klubu).

Další informace na www.fkvsetin.cz