Dr. Hyenik a Drvoštěp přinesli skvělý filmový i hudební zážitek

19.12.2023

Ve středu 13. prosince měli návštěvníci poslední klubové projekce v kině Vatra ojedinělou možnost uvidět a uslyšet spojení němého filmu s neotřelým hudebním doprovodem. Filmový klub ve Vsetíně připravil projekci němého filmu Drvoštěp v režii Karla Lamače s Anny Ondrákovou v hlavní roli.

Svěží a úsměvné filmové dílo – jako vystřižené z Hollywoodu dvacátých let – doprovodil na kytaru Hynek Stančík alias Dr. Hyenik. Jeho doprovod skvěle umocňoval jednotlivé filmové obrazy a přidával jim na dramatičnosti i úsměvnosti. Diváci se tak mohli dokonale přenést do éry němých filmů, kdy se v kinech film běžně doprovázel živou hudbou. Po filmu následoval malý improvizovaný koncert, kdy Hynka doplnil bubeník a duo s názvem Deep Dream zahrálo set věnovaný nejrůznějším "hlubinám". Vše bylo doprovázeno projekcemi vizuálně podmanivých obrazů různých míst na Zemi.

Všichni zúčastnění museli být nadmíru spokojeni, neboť si na konci vyžádali přídavek. Škoda, že publikum tvořili spíše noví diváci. Tradiční klubisté, až na pár výjimek, bohužel zůstali doma. A tak nad další projekcí němého filmu s hudebním doprovodem v roce 2024 visí otazník.

Milan Kostelník